home Řeznické potřeby Řeznické knihy / Receptury / Zpracování masaKnihy, Vzorné Řeznictví a uzenářství František Danielka
Knihy, Vzorné Řeznictví a uzenářství  František Danielka

Knihy, Vzorné Řeznictví a uzenářství František Danielka

T/821

Cena bez DPH: 347.27 Kč
Cena s DPH (10%): 382,- Kč
Běžná cena: 0,- Kč
Dostupnost: Skladem
Objednávané množství:

Popis produktu

DANIELKA FRANTIŠEK: VZORNÉ ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ

Odborná publikace z roku 1931 obsahuje 84 receptů uzenářských výrobků, které se u nás vyráběly za 1. republiky. Každý návod obsahuje přesné dávkování surovin, koření a přísad i podrobný výrobní postup.

Kniha, poprvé vydaná v roce 1931, obsahuje především množství originálních návodů na výrobu uzenářského zboží, vyráběného ve 20. letech 20. století v Praze i jinde po Čechách a Moravě. Z drobného zboží se autor kromě párků, poláků, klobás a opékáčků důkladně věnuje i taliánům. Seznámí vás s výrobou měkkých salámů, salámů játrových, vařeného zboží i čajovek a drážďanek. Neopomine salámy trvanlivé a jejich imitace, aspiky, saláty, ani konzervy a paštiky. Představí vám pražskou šunku tak, jak ji vyráběli přední uzenářští mistři. Kromě receptur předkládá František Danielka taktéž rady pro nákup jatečných zvířat, zjišťování jejich zdravotního stavu, poučení o kalkulaci a dani z masa.

První vydání této odborné publikace se nezachovalo ani v Národní knihovně ČR.