home Střeva / Obaly / Sáčky Skopová a kozí střevaSkopová střeva 20/22 AZ, 2 metry +
Skopová střeva 20/22 AZ, 2 metry +

Skopová střeva 20/22 AZ, 2 metry +

svazek 91,5 metrů, 1m za 4,21 Kč

Cena bez DPH: 334.78 Kč
Cena s DPH (15%): 385,- Kč
Běžná cena: 0,- Kč
Dostupnost: Skladem
Objednávané množství:

Popis produktu

Přírodní skopová střeva solená

Kalibr 20/22 kvalita A, specifikace AZ

Svazek 91,5 m. Délka střev od 2 m.

Země původu Mongolsko

Skopová střeva s označením AZ mají schopnost se po naražení více zatáčet oproti ostatním skopovým střívkám a proto  jsou vhodná především na výrobu vinné klobásy. Při použití těchto střev na výrobu klasických párků, jako jsou např. debrecínské párky je třeba počítat s tím, že může při uzení docházet ke stáčení jednotlivých nožiček. V místě kontaktu jednotlivých nožižek vlivem stáčení může v udírně docházet ke vzniku světlích kouřem neprobarvených míst.   

Doporučení: střeva před použitím opláchnout od soli ve studené pitné vodě, rozdělat připadné uzle a namočit na 24 hod. do studené vody. Skopová střívka je vhodné propláchnout. Asi tak 1 hod před narážením střeva namočit do vlažné vody. Nespotřebovaná střeva lze po vyjmutí z vody a důkladném prosolení kuchyňskou solí opět uskladnit a to při doporučené teplotě uváděné na etiketě.

Pokud se střeva uchovávají v mrazáku, tak doporučujeme rozmrazovat střeva namočením do studené vody min 48 hod. před použitím. Bezprostředně po rozmrazení je třeba střeva rozdělat, opláchnout od soli, vyměnit vodu a uvolnit jednotlivé prameny od sebe. Tento proces je důležitý proto, aby střeva opět získali zpět původní pružnost a pevnost.

Dotaz pro více informací zasílejte na info@reznicke-potreby.cz