home Střeva / Obaly / Sáčky Skopová střevaSkopová střeva 22/24 A / AZ, 2m+
Skopová střeva 22/24 A  /  AZ, 2m+

Skopová střeva 22/24 A / AZ, 2m+

1m za 4,90 Kč, původně 6,34 Kč

Cena bez DPH: 390.43 Kč
Cena s DPH (15%): 449,- Kč
Běžná cena: 580,- Kč
Dostupnost: Skladem
Objednávané množství:

Popis produktu

Přírodní skopová střeva solená

Kalibr 22/24 kvalita A specifikace AZ

Svazek 91,5 m. Délka střev od 2 m.

Průměr naražených střev 2,2 - 2,4 cm

Země původu Turecko

Skopová střeva kvality A a s označením specifikace AZ mají schopnost se po naražení více zatáčet oproti ostatním skopovým střívkám a proto  jsou vhodná především na výrobu vinné klobásy. Při použití těchto střev na výrobu klasických párků, jako jsou např. debrecínské párky tak vznikají pěkně prohnuté párečky. Vlivem stáčení může při uzení docházet ke kontaktu jednotlivých nožiček a tím vzniku světlích kouřem neprobarvených míst, avšak postačí jednotlivé párky při uzení roztáhnout na hůlce. 

Doporučení: střeva před použitím opláchnout od soli ve studené pitné vodě, rozdělat připadné uzle a namočit na 24 hod. do studené vody. Skopová střívka je vhodné propláchnout. Asi tak 1 hod před narážením střeva namočit do vlažné vody. Nespotřebovaná střeva lze po vyjmutí z vody a důkladném prosolení kuchyňskou solí opět uskladnit a to při doporučené teplotě uváděné na etiketě.

Pokud se střeva uchovávají v mrazáku, tak doporučujeme rozmrazovat střeva namočením do studené vody min 48 hod. před použitím. Bezprostředně po rozmrazení je třeba střeva rozdělat, opláchnout od soli, vyměnit vodu a uvolnit jednotlivé prameny od sebe. Tento proces je důležitý proto, aby střeva opět získali zpět původní pružnost a pevnost.

Dotaz pro více informací zasílejte na info@reznicke-potreby.cz