Menu
home Ocílky / Broušení nožů Protahovací ocílky / brouskyDick Magneto Steel HyperDrill - protahovací brousek "ocílka"
Dick Magneto Steel HyperDrill - protahovací brousek "ocílka"

Dick Magneto Steel HyperDrill - protahovací brousek "ocílka"

jemný standardní tah

D/161900400

Cena bez DPH: 2057.85 Kč
Cena s DPH (21%): 2490,- Kč
Běžná cena: 0,- Kč
Dostupnost: Skladem
Objednávané množství:

Popis produktu

 

Protahovací brousek "ocílka" s magnetem

DICK Magneto Steel HyperDrill 

Jemný standardní tah

Brousek s vylepšenými vlastnostmi. Přestože se na první pohled  jedná o zcela jiný brousek, tak brusné segmenty "dráty" jsou shodné s typem DICK Rapid Steel Polish. Avšak tím shoda s tímto typem protahovací ocílky končí. Typ Magneto Steel HyperDrill je nejen konstrukčně odlišný od jiných protahovacích brousků, ale oproti jiným je nově vybaven integrovanými magnety v okrajích vodící části brousku. Magnetické části napomáhají lépe udržet nůž ve stejné poloze vůči brusným segmentům a tím udržet optimální úhel broušení z obou stran broušeného nože. Dále tento brousek má na okraji vodící brusné části nerezové chráničky, snižující poškození brousku broušeným nožem. Stejně jako ostatní protahovací brousky je tento brousek vybaven otvory pro pevné uchycení na pracovišti a nebo jen pro zavěšení. 

 

Protahovací brousky "ocílky" dokážou plnohodnotně nahradit klasické ocílky. Svou konstrukcí zajišťují stále stejný úhel broušení. Protahovací ocílky jsou mnohdy lépe využitelné především v gastronomii a v domácnostech právě pro svou nenáročnou obsluhu, kterou zvládne téměř každý. 

Broušení se provádí jednoduchým způsobem. Jednou rukou přidržujeme protahovací brousek brusnými segmenty(brusnými dráty) směrem k sobě a druhou rukou protahujeme ostří nože mezi brusnými segmenty  směrem dolů a zároveň směrem k sobě. Broušení nože provádíme směrem od rukojetě nože ke špici nože.


Výrobek Německé firmy F.Dick

Související produkty